Logotype

Styrelse

Följande personer är av kommunfullmäktige i Hudiksvalls kommun utsedda att vara ledamöter och ersättare i styrelsen för Hudiksvalls Näringslivs AB.

Om du har några frågor eller synpunkter så kontakta gärna vår styrelseordförande i första hand.

 

Ordinarie ledamöter
Kjell Persson, S, Ordförande 
kjell.persson@abf.se, 072-55 33 082

Uno Jonsson, S, Vice Ordförande 
uno.jonsson@hudiksvall.se, 070-608 99 02       

Caroline Schmidt, C, Ledamot 
caroline.smidt-johnsson@hudiksvall.se, 070-232 09 64

Håkan Rönström, M, Ledamot 
hakan.ronstrom@hudiksvall.se, 070-397 62 30   

Sven-Åke Thoresen, S, Ledamot 
sven-ake.thoresen@regiongavleborg.se, 070-670 83 10

 

Ersättare
Martin Lundström, M, nilsmartinlundstrom@gmail.com
Veronica Pettersson, S, veronica.pettersson@ifmetall.se
Ann-Margreth Knapp, S, annmargret.knapp@gmail.com
Mats Guldbrand, C, mats.guldbrand@prsymiangroup.com 
Börje Sundin, S, borje.sundin@hudiksvall.se

 

Adjungerande 

Henrik Sonerud, henrik.sonerud@oilquick.com

Ann-Sofie Lundvall, annsofie.lundvall@hfastighetsbyra.se