Logotype

Styrelse

Följande personer är av kommunfullmäktige i Hudiksvalls kommun utsedda att vara ledamöter och ersättare i styrelsen för Hudiksvalls Näringslivs AB.

Om du har några frågor eller synpunkter så kontakta gärna vår styrelseordförande i första hand.

 

Ordinarie ledamöter

Håkan Rönström (M) Ordförande
hakan.ronstrom@hudiksvall.se 070-397 62 30   

Kjell Persson (S) Vice Ordförande 
kjell.persson@abf.se, 072-55 33 082

Veronica Pettersson (S) Ledamot
veronica.pettersson@ifmetall.se

Caroline Schmidt (C) Ledamot 
caroline.johnsson@hudiksvall.se, 070-232 09 64

Mikael Damberg (V) Ledamot
mikael.damberg@hudiksvall.se;            

 

Ersättare

Eva-Lena Bergkvist (M) eva-lena.62@live.se

Börje Sundin (S) borje57@hotmail.com

Gerd Olsson (S) gerd.olsson@hudiksvall.se

Fredrik Brink (C) fredrik.brink@centerpartiet.se

Joel Nordkvist (V) joel.nordkvist@gmail.com

 

Adjungerande 

Henrik Sonerud, henrik.sonerud@oilquick.com

Ann-Sofie Lundvall, annsofie.lundvall@hfastighetsbyra.se

 

Tillsynsbefattningar

Mats Olov Johansson        Revisor.

Mats Blennå                        Revisonssuppleant.

Lennart Almstedt               Lekmannarevisor.

Joakim Westlund                Lekmannarevisor, suppleant.